PŘEKYSELENÍ

Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob, protože zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla. Překyselení způsobuje většinu nemocí a důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie.

CO JE pH

Zkratka pH znamená koncentraci vodíkových iontů v roztoku. Vyjadřuje, jestli roztok reaguje kysele, neutrálně nebo zásaditě. Pohybuje se v rozmezí od 0 do 14.

Neutrální pH je 7. Kyseliny mají pH menší než 7. Čím je číslo menší, tím je kyselina „silnější“. U zásad, které se pohybují v rozmezí pH 7,1 – 14 je to naopak, čím „silnější“ zásada, tím vyšší číslo.

Tělo člověka udržuje hodnotu pH krve 7,35 – 7,4. Pokud by se tato hodnota výrazněji snížila nebo i zvýšila, člověk zemře. Náš život tedy závisí na tom, že tělo setrvává v lehce zásaditém prostředí.

JAK VZNIKÁ PŘEKYSELENÍ

Celý proces začíná tím, že tělo je nuceno odbourávat cenné minerální látky, aby mohlo neutralizovat záplavu kyselin.

Kyseliny vnikají nejdříve do krve. Jsou-li její ochranné látky vyčerpány, je přebytek kyselin odveden do vaziva. Kyseliny se v něm hromadí tak dlouho, dokud je ledviny nevyloučí. Dalším vyměšovacím orgánem jsou plíce. Než však budou kyseliny vyloučeny, musí být neutralizovány pomocí zásaditých látek. Pokud je vazivo (pojivová tkáň) přetíženo a nemůže přijmout další kyselé látky, ty se začnou hromadit jinde po těle v tzv. odkladových místech např. v kloubech, kde způsobují záněty jako je pakostnice, revma, artróza (zničení chrupavky). Dlouhodobé překyselení organismu vede k chronickým zánětům a ty k neustálým bolestem.

Jestliže stále přibývá kyselin, nadále se zhoršuje neprůchodnost vaziva, potom buňky začínají odumírat kvůli nedostatečnému zásobení kyslíkem, vitamíny, minerály a stopovými prvky. Jelikož se vazivo vyskytuje v celém těle, je jejím stavem samozřejmě postižen celý organismus. Proto je životně důležité tělo důkladně zbavit přebytečných kyselin.

Kyseliny dokáže tělo vytvářet i částečně samo (žaludeční šťávy – kyselina chlorovodíková), zásady ne!

Zásady tělo získává jenom a pouze prostřednictvím potravy.

Zásady jsou v těle neustále spotřebovávány, aby byly udrženy základní životní funkce. Chronický nedostatek vitamínů a stopových prvků pak také podporuje tvorbu kyselin, protože tělo nedokáže dokončit určité procesy látkové výměny.

Během látkové výměny v těle neustále vznikají kyselé látky, jako např. kyselina močová, uhličitá, mléčná, octová a dokonce i solná.  

HLAVNÍ PŘÍČINY PŘEKYSELENÍ ORGANISMU

–       nesprávná výživa – příliš mnoho bílkovin, cukr, alkohol, nikotin, kofein, nasycené mastné kyseliny

–       jedovaté látky v životním prostředí

–       poživatiny (škodlivá „éčka“)

–       špatný pitný režim

–       chemické léky

–       zlost, strach, úzkost, agrese

–       stres a nahromaděná duševní zátěž

–      málo pohybu

Příznaky jako důsledek znečištění a překyselení organismu

 • Únava, nervozita, oslabená koncentrace
 • Noční pocení, chronické záněty vedlejších dutin, mírné změny krevního tlaku
 • Poruchy krevního oběhu s funkčními poruchami srdce, chladné ruce nohy
 • Nárůst infekčních onemocnění, napadení kvasinkami ( střevo, nehty a oblast genitálií )
 • Nespavost, časté bolesti hlavy
 • Nárůst projevů stárnutí ( tvorba vrásek na kůži, bradavice, jaterní skvrny )
 • Zvýšená lámavost kostí, bolesti svalů a kloubů
 • Střevní poruchy (zácpa, nadýmání, průjem)
 • Ztráta sexuální činnosti a citlivosti, venerické choroby
 • Poruchy vidění, poruchy funkce štítné žlázy, páchnoucí pot a moč
 • Zápach z úst, padání vlasů, mastné a matné vlasy
 • Hromadění vody v tkáních s přibýváním na váze …………

KRIZE PŘI ODKYSELOVÁNÍ – DETOXIKAČNÍ KRIZE

Během odkyselování – detoxikace může dojít ke krizi. Stává se to obvykle tehdy, jestliže množství užívaných zásaditých minerálů nestačí na neutralizaci přítomných kyselin.

Podle zákona osmózy se dosud uložené odpadní látky rozpouštějí a zaplňují právě uvolněný prostor. Mohou se objevit staré bolesti a problémy, což si lidé často vysvětlují jako obrat k horšímu a v procesu detoxikace přestanou. To je ale chyba a také samozřejmě škoda. Vše je v naprostém pořádku. Vše se dá velmi rychle napravit úpravou, tedy snížením dávkování vybraných detoxikačních produktů. Jestliže víte, že máte kvalitní produkty, které již pomohly stovkám lidí, není se čeho obávat.

Snížením dávkování se velmi rychle dostaví zlepšení, protože dochází k uvolňování menšího množství kyselin a ty se dokážou zneutralizovat a odstranit. Proto je tak důležitý přísun kvalitních, dobře pro tělo využitelných minerálů, vitamínů a stopových prvků.

Po určité době však opět začne působit zákon osmózy, rozpouští se další „zásobárna“ škodlivého odpadu a člověk se opět cítí hůř. Tak to může pokračovat několik měsíců, ale ve stále delších intervalech. Jednou se však všechny zásobárny vyprázdní, takže k žádné další krizi nedojde. Proces je u konce.

Prozatím. Nezapomínejme, že naše životní prostředí je hodně znečištěné a tak každý den na nás budou opět působit stejné vlivy a některé z nich prostě ovlivnit nedokážeme. Každý den dostaneme „svoji malou toxickou dávku“. Je důležité si toto uvědomit a i nadále buď průběžně v malých dávkách anebo čas od času provádět okyselení těla.

Celý proces detoxikace je velmi dobře pozorovatelný a regulovatelný pomocí vyšetření živé kapky krve v Darkfield mikroskopu.